وزير خارجه عمان فردا به وزارت نفت مي آيد

وزير خارجه عمان فردا به وزارت نفت مي آيد

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر خارجه عمان که برای دیدار و گفتگو با مقامهای ایران امروز (شنبه، یکم اسفندماه) وارد تهران شد، قرار است فردا با وزیر نفت ایران دیدار و گفتگو کند.

یوسف بن علوی قرار است در جریان این سفر افزون بر دیدار با وزیر نفت با رئیس کل بانک مرکزی، وزیران راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و اعضای اتاق بازرگانی  دیدار و گفتگو کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه امروز گفت: ما سقفی برای رابطه با عمان قائل نیستیم و روابط دو کشور در همه حوزه ها گسترش خواهد یافت.

کشور پادشاهی عمان در سالهای اخیر رویکرد مستقلی را در عرصه سیاست خارجی و تحولات منطقه در پیش گرفته است، این کشور در جریان مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 نیز نقش بسیار مهمی داشت.

بر اساس این گزارش، مقامهای دو کشور ایران و عمان طی یکسال گذشته بارها با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند، آخرین دیدار مربوط به یکم بهمن ماه است که وزیر نفت ایران به دعوت همتای عمانی به این کشور سفر کرد و درباره صادرات گاز به عمان، استفاده از ظرفیت خالی تولید ال ان جی این کشور و تبادل درباره بازار نفت گفتگو کردند.

در این دیدار توافق شد تا خط لوله ای با ظرفیت ارسال یک میلیارد فوت مکعب گاز معادل ٢٨ میلیون مترمکعب در روز و سالانه ١٠ میلیارد مترمکعب از سوی ایران و به صورت مشترک میان دو کشور احداث شود.

 

ادامه مطلب...